Treeningud toimuvad iga ilmaga ning aastaringselt. Ülemineku/puhkusekuuks on oktoober.

Talvine hooaeg (november – aprill)

Üldkehaline ettevalmistus – kergejõustik, ujumine, korvapall, jalgpall, jooks, jõusaal, tennis. Vastavalt vanusele ja tasemele leitakse sportlastele õige koormus eelmainitud treeninguid kombineeridest.

Lisaks on talvisel ajal ka teooriatunnid, kus toimub erinevate erialaste videode vaatamine, töölehtede täitmine, piltide analüüsimine/joonistamine ning üldise sportliku hariduse omandamine.

Suvine hooaeg (mai-september)

Toimuvad purjetamistreeningud nii Pirital kui ka Leppneemes. Kooli võistlussportlased võtavad aktiivselt osa nii Eesti meistrivõistluste sarjast kui ka välisregattidest.

Algajate vastuvõtt

Igal aastal võtab Rein Ottosoni purjespordikool vastu algajad vanuses 8-12, kuid eelkõige eeldusega, et laps on piisavalt iseseisev.

Algõpetuse aasatate eesmärgid:

Purjetamine kui osa merekultuurist

Ohutus merel, põhilised teeandmise reeglid, paadiklasside tundmine, sõlmede õppimine, erinevate ilmastikuoludega tutvumine ja vastavalt riietumine.

Purjetamine kui sport

Mina ja paat (paadi eest hoolitsemine), purjeka roolimine, tehnilised võtted, purjega edasi liikumine, purjetamine erinevate tuultega, ettevalmistus võistlustegevusega alustamiseks.

Purjetamine kui kogukond

Sõbrad, treenerid, teineteise abistamine, suhtlemine